Könyvremek került a Debreceni Református Kollégium könyvtárához

2015. szeptember 14., címkék: gáborjáni szabó botond, debreceni kollégium (drk)

Hatszázezer forint értékű, száz évesnél is régebbi könyvkötészeti remekmű került a Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtárába, a ritkaságot hétfőn mutatták be a sajtó képviselőinek.

Átalakulás előtt a zsinati munka

2015. április 23., címkék: veres lajos, xiv. zsinati ciklus 2. ülés, gáborjáni szabó botond

Veres Lajos ügyvéd, piliscsabai presbiter lett az új zsinati jogtanácsos, Gáborjáni Szabó Botond az Országos Református Gyűjteményi Tanács elnöke. Nem választottak viszont zsinati tanácsost a XIV. zsinati ciklus második ülésén.

Kiállítás Magyarország Tanítójáról

2010. február 11., címkék: melanchthon, gáborjáni szabó botond, Hírek, debreceni kollégium, bölcskei gusztáv, tiszántúli egyházkerület, protestantizmus

"Melanchthon és a magyarok" címmel kiállítás nyílik a Debreceni Református Kollégiumban február 16-án délután három órától. A tárlat Melanchthonnak, a protestantizmus kiemelkedő alakjának a jelentőségét és magyarországi hatását mutatja be.